SPENT na Dolnośląskim Festiwalu Nauki – 17 września 2011

17 września 2011 odbył się Piknik Mikroelektroniczny w ramach XIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Mimo kłopotów z dojazdem i z placem budowy przy ul. Długiej, imprezę odwiedziło kilkaset osób. SPENT po raz pierwszy wziął udział w pokazach, ale mimo braku doświadczenia poradziliśmy sobie całkiem sprawnie. Nasze stoisko pt. „Polowanie na atomy – oglądanie nanoświata w trzech wymiarach” wzbudziło zainteresowanie zarówno w gronie uczniów gimnazjów i liceów, jak również wśród osób dorosłych. Zaprezentowaliśmy m.in. modele mikroskopów sił atomowych z klocków LEGO (LEGOskopy) oraz pracujący „na żywo” mikroskop sił atomowych, zaprojektowany i wykonany przez pracowników Zakładu Metrologii Mikro- i Nanostruktur i członków SSN SPENT.
Serdecznie zapraszamy do SPENT-owej galerii.

Organizatorzy Pikniku z ramienia SPENT-u (Krzysztof Gajewski, Zuzanna Kowalska i Adam Piotrowicz) pragną tym miejscu podziękować wszystkim SPENT-owiczom, którzy przyczynili się do sukcesu naszego koła podczas Festiwalu:

Grzegorzowi Małozięciowi za pomoc w organizacji stanowiska oraz przeprowadzenie kilku pokazów,
Magdzie Bujonek za pomoc w kwestiach logistycznych oraz za dokumentację fotograficzną,
Jakubowi Mateńko za sprawne „zarządzanie” dziećmi oblegającymi LEGOskopy,
Tomkowi Kapuścińskiemu za wytrwałość przy stanowisku, pomoc w demontażu oraz za zbudowanie jednego z modeli mikroskopu,
Ali Palczyńskiej, Wojtkowi Majstrzykowi i Wojtkowi Perdkowi za doglądanie stanowiska,
Aleksandrze Szatkowskiej za zapas klocków LEGO.

W przygotowaniach do DFN uczestniczyli także:
Michał Świątkowski, Przemysław Sulecki, Grzegorz Małozięć, Alicja Palczyńska (budowa modelu AFM); Grzegorz Wielgoszewski, Michał Świątkowski, Grzegorz Małozięć, Maciek Rudek, Boguś Frank, Piotr PałetkoKonrad Chabowski, Magdalena Moczała, Daniel Kopiec, Michał Zielony, Konrad Nieradka (udostępnienie materiałów promocyjnych).

Na zakończenie SSN SPENT chciałby szczególnie podziękować Kasi Tadaszak za pomocną dłoń podczas organizacji SPENT-owego stanowiska w budynku M-6.