23-24 marca 2012 – 10-lecie WEMiF & DDO

W dniach 23-24 marca Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki świętował swoje 10-lecie. Uroczyste obchody zostały połączone z Dniami Otwartymi Politechniki Wrocławskiej. Z tej okazji w holu budynku A-1 została zorganizowana wystawa prezentująca działalność poszczególnych Zakładów i kół naukowych naszego wydziału. Przy czynnym udziale członków SSN SPENT powstała gablota Zakładu Metrologii Mikro- i Nanostruktur, w której znalazły się działające „na żywo” kamertony piezoelektryczne, filmiki z życia SSN SPENT, głowice mikroskopów bliskich oddziaływań oraz wiele innych ciekawych mikro- i nanoeksponatów. Prawdziwymi gwiazdami wieczoru okazały się Słoneczne SPENTowe Robożuczki, czyli robociki zasilane ogniwami słonecznymi poruszające się w światłach reflektorów. Ponadto w ramach Dni Otwartych odwiedzający mogli zwiedzić laboratoria 414 i 004 w C-2.

Punktem kulminacyjnym piątkowych obchodów była jubileuszowa gala w Auli A-1, podczas której wspominane było minione 10 lat istnienia wydziału W-12, a także okoliczności jego powstania. Całość uświetnił koncert chóru Gaudium. Następnie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy i koktajl w klubie pracowniczym. Obchody te były dla pracowników i starszych studentów naszego wydziału doskonałą okazją do powspominania, a młodszym studentom dawały możliwość poznania jego historii. Można było się również wiele dowiedzieć na temat zakresu jego obecnej działalności.

Szczegółowy program uroczystości znajduje się tutaj.

Zapraszamy także do SPENT-owej Galerii.

W obsługę akcji z ramienia SSN SPENT zaangażowani byli:
– prezentacje laboratoriów: Grzegorz Wielgoszewski, Grzegorz Małozięć, Daniel Kopiec, Piotr Pałetko
– przygotowanie stoiska, gabloty, dyżury w A-1: Alicja Palczyńska, Magdalena Moczała, Karolina Orłowska, Magdalena Bujonek, Alicja Krawczun, Anna Gosiewska, Jakub Mateńko, Monika Koszałka, Krzysztof Czuba, Michał Dusza, Michał Herbut, Wojciech Majstrzyk, Maciej Rudek, Michał Babij, Piotr Kunicki, Zuzanna Kowalska, Grzegorz Małozięć, Adam Piotrowicz, Piotr Pałetko, Konrad Nieradka, Konrad Chabowski, Grzegorz Wielgoszewski, Daniel Kopiec, Krzysztof Gajewski, Michał Świątkowski, Michał Zielony.