Wiosenna Szkoła Naukowa: Technika Mikrosystemów i Biotechnologia

W dniach 27-29 maja 2011 studenci i doktoranci należący do SSN SPENT uczestniczyli w Wiosennej Szkole Naukowej: Technika Mikrosystemów i Biotechnologia, odbywającej się w Domu Pracy Twórczej „Limba” w Karpaczu. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Instytutu Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN w Wrocławiu oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie.
Poza dyskusjami i wykładami uczestniczyliśmy w wycieczce na Śnieżkę, podczas której każdy uczestnik Szkoły Naukowej miał możliwość podziwiać uroki Karkonoszy oraz miło spędzić czas.

Wykłady prowadzili dla nas:

27.05.2011 – piątek
dr Aleksandra Wysłouch-Cieszyńska
, IBB PAN – Potranslacyjne modyfikacje cystein a immobilizacja białek w bioczujnikach
dr hab. Zuzanna Drulis-Kawa, IGiM UWr – Jak zostać sławnym naukowcem?
mgr Grzegorz Guła
, IGiM UWr – Taki inny film – biofilm
mgr Karol Waszczuk, WEMiF PWr – Monitoring wzrostu biofilmu bakterii P. Aeruginosa za pomocą kamertonu kwarcowego pracującego w systemie przepływowym

28.05.2011 – sobota
dr Jacek Rybka, IIiTD PAN – Techniki optyczne w detekcji biochemicznej
dr Daria Augustyniak, IGiM UWr – Elektroforeza pulsacyjna (PFGE)
mgr Ilona Marszałek
, IBB PAN – Badanie kompleksów domen receptora RAGE i jego ligandów z wykorzystaniem spektrometru MALDI-TOF
mgr Anna Pawlik-Jakubowska / dr Jacek Rybka
, IIiTD PAN – Techniki funkcjonalizacji powierzchni cząsteczkami biologicznymi
mgr Konrad Nieradka
, WEMiF PWr – Technika czujników mikrodźwigniowych

29.05. 2011 – niedziela
dr Tomasz Piasecki, WEMiF PWr – Spektroskopia impedancyjna w badaniach mikrobiologicznych czyli „bohaterów, prądem?!”
mgr Paweł Bembnowicz, WEMiF PWr – Zastosowania modułów LTCC w biotechnologii
mgr Konrad Chabowski, WEMiF PWr – Czujniki impedancyjne z elektrodami palczastymi na mikrobelkach krzemowych
mgr Michał Zielony, WEMiF PWr – Ciągła spektroskopia sił

Zdjęcia z wyjazdu są dostępne w naszej galerii.