Spotkanie z dr Anną Topol – 17 lipca 2013

W sierpniu 2012 roku gościliśmy w naszych progach dr Annę Topol, dyrektor ds. technologii energetycznych i użytkowych IBM Corporation – tutaj program spotkania. Zachęceni powodzeniem zeszłorocznego seminarium, również w tym roku zorganizowaliśmy podobne. Tym razem uczestniczyli w nim również dr Mariusz Ochla i dr Jerzy Kotowski z Centrum Naukowego Technik Informacyjnych i Komunikacyjnych PWr oraz dziekan Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki PWr, prof. Andrzej Dziedzic. Studenci i doktoranci ze SPENT-u w towarzystwie pracowników Zakładu Metrologii Mikro- i Nanostruktur WEMiF PWr wygłosili następujące referaty:

• Grzegorz Jóźwiak,
    „Metrologia ostrza mikroskopu ze skanującą sondą oraz chemiczno-mechaniczna analiza powierzchni”;
  • Grzegorz Wielgoszewski,
    „Zagadnienia kalibracji w badaniach właściwości cieplnych mikro- i nanostruktur za pomocą skaningowej mikroskopii termicznej”;
  • Magdalena Moczała,
    „Badania i właściwości aktuowanych termicznie i elektromagnetycznie struktur NEMS FoMaMet”;
  • Tomasz Piasecki,
    „Metody elektryczne w metrologii mikro- i nanostruktur”;
  • Krzysztof Gajewski,
    „Wytwarzanie i charakteryzacja rezonatorów grafenowych”;
  • Maciej Rudek,
    „Badania struktur mikro- i nanoelektronicznych metodami NANOHEAT”;
  • Karolina Orłowska,
    „Badania układów MEMS i NEMS za pomocą technik światłowodowych”.

Między ciekawymi dyskusjami znaleźliśmy czas na przerwę na kawę i pyszne muffinki, a po wszystkich referatach kontynuowaliśmy rozmowy podczas obiadu. Oczywiście – niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie. Może nawet szybciej niż za rok?

Informacja o seminarium ukazała się również w „Pryzmacie”: Seminarium z przedstawicielką IBM.