SPENT u biotechnologów w Poznaniu

Reprezentanci naszego Stowarzyszenia – Maciej Baran i Wiktor Herwich (obaj V rok WEMiF) – zostali zaproszeni przez Koło Naukowe Biotechnologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (http://biotech-med.spm.pl/kolo/) do wygłoszenia referatów na temat: „Zastosowania rezonatorów w diagnostyce medycznej”. Zaproszenie przyjęliśmy i 3 czerwca 2008 roku udaliśmy się do Poznania, gdzie przyjęto nas bardzo serdecznie. Jeden z członków Koła – Wojtek Grzeszkowiak – oprowadził nas po mieście, pokazał Stary Rynek, a następnie zaprezentował nowoczesne laboratoria Pracowni Terapii Genowej, mieszczące się w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Po tym pokazie przystąpiliśmy do prezentacji naszych osiągnięć. Referaty zostały pozytywnie przyjęte i wzbogacone ciekawą dyskusją, zarówno z opiekunem koła – doktorem habilitowanym nauk medycznych Dariuszem Kowalczykiem – jak i członkami koła. Ponadto Maciek Baran wygłosił, na prośbę Gospodarzy, wykład na temat: „Tomografia rezonansu magnetycznego”. Spotkanie zakończyliśmy deklaracją rewizyty po tegorocznych wakacjach.