7th Dachshund Workshop – 15–17 marca 2012

W ubiegły weekend odbył się wspaniały i bogaty we wrażenia workshop zorganizowany przez SPENT, na którym pojawili się znamienici goście z Instytutu Badań Nieniszczących Fraunhofera (Fraunhofer IZFP) (grupa prof. Ehrenfried Zschecha) w Dreźnie oraz Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie (TU Dresden) (grupa prof. Lukasa Enga). Wieloletniej tradycji stało się zadość i po raz kolejny czołówka mikroskopii sił atomowych znalazła się w jednym miejscu 🙂  Piękna pogoda, gitary i high-tech bardzo dobrze współgrały. Jak powiedział jeden z naszych zagranicznych przyjaciół – nigdzie na świecie nie ma takiej atmosfery jak na jamnikowych workshopach!

W tym miejscu warto wymienić osoby, bez których ciężkiej, zakulisowej pracy wyjazd wyglądałby zapewne zupełnie inaczej – Zuzanna Kowalska, Alicja Palczyńska, Magda Moczała i Karolina Orłowska. Wielkie dzięki dla piękniejszej części SPENTu!

Już niebawem w tym miejscu pojawi się odnośnik do galerii oraz szczegółów. I oto jest link do galerii! Jakiś dobry duch mi pomógł w tej kwestii – zapraszam do odwiedzania! W każdym razie – działo się! Na naszym facebookowym profilu warto zobaczyć pierwsze zdjęcia, wrzucane na gorąco przez Grześka W.

Poniżej przedstawiamy program naszego wyjazdu:

• Czwartek, 15.03.2012
        1. 13.00 Spotkanie przy kościółku Vang w Karpaczu
        2. 16.00  Otwarcie wydarzenia
        3. 16.15  L.Eng – „nc-AFM based near-field optics with λ/1000 optical resolution”
        4. 16.45 G. Jóźwiak, M. Moczała, M. Rudek, K. Nieradka, G. Małozięć “Tip nanometrology” *)
        5. 17.15 – 18.15   Przerwa na kawę i sesja plakatowa
        6. 18.15  B. Koehler, “Dual resonance excitation system for the contact mode of atomic force microscopy”
        7. 18.45  A. Haussmann, “Electrical transport in ferroic domain walls”
        8. 19.30 Uroczysta kolacja

• Piątek, 16.03.2012
        1. 8.00 Śniadanie