Wizytacja delegacji z Politechniki Śląskiej

Dnia 13.01.2017 nasz zakład odwiedziła delegacja z Politechniki Śląskiej prowadzona przez dr Bogdana Ziębowicza. Tematem przewodnim była prezentacja możliwości badawczych nanostrukur dostępnych w ramach zakładu oraz naszego stowarzyszenia naukowego.

W trakcie spotkania studenci kierunku Nanotechnologia Politechniki Śląskiej zwiedzali sale zakładu w których zostali zapoznani z całym zakresem prac badawczych prowadzonych przez zespół prof. Gotszalka. W sali 004 Karolina Orłowska, Piotr Kunicki oraz Krzysztof Gajewski prezentowali budowę oraz zasadę działania mikroskopu AFM oraz trawienie MEMSów przy użyciu FIB. W sali 213 Michał Świątkowski oraz Paweł Kula przedstawiali układy elektroniczne zaprojektowane przez pracowników zakładu. Z kolei Paulina Szymanowska wespół z Witoldem Sojką oraz Miłoszem Malczakiem wprowadziła wizytorów w świat spektroskopii impedancyjnej. Odwiedzone zostało także najmniejsze pomieszczenie w naszym zakładzie – pokój 018 w którym Wojciech Majstrzyk wraz z Maciejem Rudkiem przeprowadzili wykład o szumach termicznych oraz zaprezentowali SIOS.

Oprócz przedstawienia stanowisk pomiarowych było też miejsce na praktykę. W sali 012 zostały przygotowane stanowiska lutownicze na których wizytujący salę studenci mogli spróbować swoich sił w lutowaniu prostych układów elektronicznych. Dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie z„żywą” elektroniką, jednak mimo tego w większości przypadków układy udało się uruchomić.
Nad całością wizytacji czuwała Karolina Orłowska.
Przy wspólnym posiłku który miał miejsce na koniec wizytacji poruszono wiele ciekawych tematów związanych z przedstawionymi stanowiskami oraz doświadczeniami naukowców z Politechniki Śląskiej.
Chcemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w obsługę wizyty za poświęcony czas oraz pozytywną energię jaką emanowali w jej trakcie. Chcielibyśmy również podziękować prof. Gotszalkowi za możliwość wymiany doświadczeń ze studentami z innego środowiska.