SPENT w CERNie!

W dniach 26-29 września 2014 r. aktywnie działający studenci koła naukowego SSN SPENT odwiedzili Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN w Genewie

Podczas szkolenia mieliśmy możliwość zobaczenia z bliska miejsc eksperymentów ALICE oraz CMS w Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC, Large Hadron Collider), a także laboratorium testującego moduły nadprzewodników na potrzeby toru LHC. Wspólnie z goszczącą grupą badawczą przeprowadziliśmy seminarium, podczas którego wysłuchaliśmy wykładów roboczych nt. bieżących prac CERN dotyczących zastosowania oraz technik wytwarzania detektorów wykorzystujących kryształy scyntylacyjne. Z naszej strony wykłady wygłosili doktoranci: Magdalena Moczała, Krzysztof Gajewski, Wojciech Majstrzyk oraz Maciej Rudek, którzy zaprezentowali możliwości badawcze Wydziału oraz zwięźle omówili prowadzone badania własne.

Wizyta była bardzo dobrą okazją do przyjrzenia się praktycznej realizacji, na skalę przemysłową, wielu drobnych wynalazków stworzonych przez naukowców i inżynierów z całej Europy. Zapraszamy do galerii!

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Dziekanowi za wsparcie przy organizacji wyjazdu.