2nd Dachshund Workshop w Szklarskiej Porębie – 22.02.2007-24.02.2007

2nd Dachshund Workshop w Szklarskiej Porębie

Program naszego worhshopu

W dniach 22-24 lutego 2007 roku w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Radość” w Szklarskiej Porębie odbyły się wspólne warsztaty naukowe Studenckiego Stowarzyszenia Naukowego SPENT, działającego przy Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki PWr, i AMD Saxony LLC & Co. KG – producenta m.in. procesorów Athlon64, Turion64 czy Opteron.

15x21-IMG_1059_-fot-Grzegorz-Wielgoszewski
W ramach trwającej od 2005 roku współpracy AMD Saxony i Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki PWr studenci i doktoranci z SSN SPENT i AMD po raz drugi (pierwsze spotkanie odbyło się w lutym 2006 w Dreznie) spotkali się, by przedstawić wyniki swych wspólnych badań związanych z technologią mikro- i nanoelektroniczną. Z referatami gościnnymi wystąpili ponadto pracownicy Instytutu Technologii Elektronowej w Warszawie.

Wygłoszone referaty:

Conductive Atomic Force Microscopy, Grzegorz Wielgoszewski (SSN SPENT)

Thermal Characterization of Micro- and Nanostructures, Przemysław Sulecki (SSN SPENT)

Calibration of Frictional Forces in Atomic Force Microscopy, Agata Masalska (SSN SPENT)

Local Anodic Oxidation by Scanning Probe Microscopy, Krzysztof Kolanek (SSN SPENT)

Microsensors and Microsystems (MEMS) Design and Modelling, Paweł Janus (ITE Warszawa)

The Future of Micromachining, Piotr Grabiec (ITE Warszawa)

Nano-Raman Spectroscopy on Strained Si and SiGe, Peter Hermann (AMD Saxony)

Strained Silicon Test Structures for Nano-Raman Spectroscopy: Preparation and First Measurements, Piotr Dudek (AMD Saxony/SSN SPENT)

Microscopic 4-point Probe Resistivity Measurements on Thin Films and Test Structures,
Holm Geisler (AMD Saxony)

Application of UFM and FM for Nanomechanical Materials Characterization, Dmytro Chumakov (AMD Saxony)

The History of Coins, Ehrenfried Zschech (AMD Saxony)

Studenckie Stowarzyszenie Naukowe SPENT powstało w 2002 roku i od początku jego członkowie biorą udział w pracach Laboratorium Mikroskopii Bliskich Oddziaływań, Nanostruktur i Nanomiernictwa Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. W 2006 roku otrzymało wyróżnienie dla koła naukowego za prezentację podczas IV Konferencji Naukowej Studentów. Liczy 36 członków – studentów i doktorantów PWr. Opiekunem naukowym SSN SPENT jest dr hab. inż. Teodor Gotszalk.

AMD Saxony LLC & Co. KG to zespół fabryk i laboratoriów badawczych mieszczących się w Dreznie w Niemczech, należących do firmy Advanced Micro Devices Inc., obok Intel Corporation największego na świecie producenta procesorów do komputerów PC i serwerów.
Na warsztatach gościli pracownicy i studenci z Działu Badań Materiałów (Materials Analysis Department), którego kierownikiem jest prof. Ehrenfried Zschech.

Grzegorz Wielgoszewski

Jamnik-napis