Finał X-tej edycji konkursu ELEKTRON na Politechnice Wrocławskiej

2 lutego 2018 roku na wydziale W12 odbył się finał X-tej edycji konkursu ELEKTRON. ELEKTRON jest konkursem związanym z profilem kształcenia Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Dotyczy w szczególności elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, optoelektroniki i fotoniki oraz mechatroniki. Wizyta uczniów, którzy dostali się do finału konkursu, była wspaniałą okazją do przedstawienia działalności Naszego koła naukowego oraz zachęcenia przyszłych studentów do zaangażowania się w projekty studenckie. W pierwszej kolejności goście uczestniczyli w prezentacji i wysłuchali krótkiej prelekcji, z której dowiedzieć mogli się najważniejszych rzeczy o Stowarzyszeniu Polskich Entuzjastów Nanotechnologii. Wszyscy finaliści zostali także oprowadzeni po laboratoriach naszego zakładu, w tym także po naszym SPENTowym królestwie – 012. Podczas wizyty zaprezentowane zostały projekty nad którymi pracujemy oraz te, które zostały już ukończone. Członkowie stowarzyszenia opowiedzieli o specyfice pracy w naszym laboratorium, o możliwościach jakie daje współpraca w grupie pasjonatów elektroniki. Prezentacja naszej działalności spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem słuchaczy. Mamy nadzieję, że już niebawem zawitają w naszych progach z głowami pełnymi pomysłów.
klik