Festiwal Nauki w Twoim domu – Hologram

Zanim podsumujemy i zbierzemy wszystkie zdjęcia i przemyślenia z Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2015, bardzo chcielibyśmy zachęcić wszystkich do zrobienia swojego własnego hologramu w domu.
Potrzebne będą:

• Stare opakowanie po płycie CD/DVD (im mniej porysowane tym lepiej),
  • Nożyk do tapet (lub inny nóż) – (Pamiętajcie, poproście rodziców (lub dorosłe rodzeństwo) o pomoc przy obchodzeniu się nożem!!),
  • taśma klejąca lub klej typu Kropelka,
  • Papier milimetrowy
  • Długopis lub ołówek
  • Nożyczki
  • … i oczywiście telefon na którym zaczniecie odtwarzać swoje hologramy.

Pod poniższym linkiem znajdziecie opis, jak wykonać własny hologram: Jak zrobić własny hologram.

Im ciemniej w pomieszczeniu tym lepiej, dlatego w dzień polecamy pokazywać hologramy w pomieszczeniach bez okien (np łazience), albo po zmroku.

Jako hologram bardzo ciekawie wygląda następujący film: Hologramy

Po zrobieniu własnego hologramu dajcie nam znać jak Wam wyszło. Jak przyślecie nam zdjęcia, to opublikujemy je w naszej galerii na facebook (https://www.facebook.com/ssnspent), mogą to być zdjęcia samego hologramu lub cały etap jak go robicie. Puśćcie wodzę wyobraźni z Wydziałem Elementów Magii i Fantazji ;)!
Nasz e-mail:

Mamy nadzieję, że podobał wam się festiwal i pokazał Wam że nauka nie jest trudna.

Opisy innych zjawisk i pokazanych przez nas „sztuczek” będziemy umieszczać w późniejszym terminie, nie zapomnijcie nas odwiedzać!

Trzymajcie się 😉