XXI DAS za nami!

W dniu 12 marca po raz XXI odbyły się Dni Aktywności Studenckiej. Podczas tej imprezy przeszło 60 organizacji studenckich politechniki wrocławskiej prezentowało to, czym się zajmują na codzień. Pośród nich znalazł się również SSN SPENT! Na naszym stoisku można było zobaczyć czym jest mikroskop AFM i jak działa sonda magnetyczna, czy też posłuchać „Cztery pory roku” Vivaldiego na elektromagnetycznej harfie – kto tego nie widział i nie słyszał niech żałuje! Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się Lewitron, czyli urządzenie, za pomocą którego metalowe przedmiotu unosiły się w powietrzu. Amatorzy bardziej „klasycznych” eksperymentów mogli poznać działanie generatora kroplowego Kelvina, który był w stanie wytworzyć różnicę potencjałów rzędu kilku kilowoltów!
Dociekliwych zachęcamy zachęcamy do odpowiedniej lektury, a wszystkich – do aktywnego działania w SSN SPENT!

Zapraszamy na fotorelację dostępną w naszej galerii.

Wszystkim członkom SSN SPENT zaangażowanych w organizację stoiska na DAS serdecznie dziękujemy!